İkili davetiye modelleri

İkili davetiye için en güzel örnek evlilik cüzdanı şeklinde olan ve düğün davetiyeleri için kullanılan bir davetiye modelidir. Davetiyenin iki taraflı olması genelde nişan ve düğün törenlerine davet için gerekli yazıları yazmaya yetecek kadar yer olması anlamına gelmektedir.

İkili davetiye örneklerinde sünnet davetiyeleri için olan ve bir tarafında çocuğun resmi, sünnet ile ilgili güzel sözler, diğer tarafında ise düzenlenecek sünnet töreninin yeri, zamanı, yapılacak etkinlikler gibi bilgilerin yer aldığı çok güzel modeller vardır. İkili davetiye düğün davetiyeleri için kullanılacaksa evlilik cüzdanı şeklinde olan çok güzel bir örnek teşkil eder. Nişan davetiyelerinde tercih edildiğinde ise evliliğe doğru giden bu törenin amacına uygun şekil, yazı ve resimler kullanılabilmektedir. İkili davetiye örneklerini incelediğimizde iki yapraklı ve hem ön hem arka hem de iç kesimlerine şekil, yazı ve resimler eklenebilmektedir.

İkili davetiye modellerinden bazıları ise iki farklı karttan oluşmaktadır. Pek fazla tercih edilmese de değişik ve ilginç bir davetiye hazırlamayı düşünen kişiler tercih edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir